Przejdź do treści

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Bogumiłku

Fundacja Niezapominajka

Ośrodek posiada bazę do zajęć z zakresu hipoterapii - terapia z wykorzystaniem konia i jazdy konnej. Zobacz zdjęcia koni

Ogłoszenia24.09.2007

Powitanie jesieni i ... nowej pracowni komputerowejUroczystym otwarciem nowej pracowni komputerowej rozpoczął się Festyn Integracyjny „Powitanie Jesieni” zorganizowany w minioną sobotę (22. 09) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bogumiłku. Pracownia powstała w ramach programu MEN „Pracownie komputerowe dla szkół – 2007”. Jej wyposażenie stanowią: 10 uczniowskich stacji roboczych iMac 17”, zestaw – serwer iMac 17”, komputer przenośny MZM Mac Book, wideoprojektor, skaner i drukarka. Remont pomieszczenia przeznaczonego na pracownię dyrekcja Ośrodka przeprowadziła z pomocą kadry pedagogicznej. Zakupiono nowe stoliki komputerowe, zamontowano dodatkowe czujniki alarmowe, które stanowią zintegrowaną całość z sygnalizacją alarmową budynku szkoły i internatu, połączoną z grupą szybkiego reagowania. Wszystkie środki finansowe konieczne do zrealizowania tego zadania pozyskano od sponsora - Firmy DHL Express Polska, natomiast Starostwo Powiatowe w Częstochowie sfinansowało koszty szkoleń, które odbywać się będą w Gliwicach w okresie od września do grudnia 2007r . czestniczyć w nich będą: dyrektorka Ośrodka Lena Nieśpielak, dwie nauczycielki i opiekun pracowni komputerowej. Po otwarciu przez wicestarostę częstochowskiego Janusza Krakowiana, Arkadiusza Smolarka i Sławomira Fabrykowskiego z Terminala w Częstochowie – DHL Express Polska oraz wychowanki Ośrodka Ewy Szymczyk nowej pracowni rozpoczął się festyn zorganizowany w ramach programu Wolontariackiego „Dostrzegamy Innych Ludzi” realizowanego przez Zarząd i pracowników DHL Express Polska. Uczestnicy festynu wzięli udział w różnego typu zabawach, konkurencjach sportowych, konkursach plastycznych i recytatorskich. Wiele pochwał zebrały panie kucharki z Bogumiłka, które uraczyły gości wspaniałą kapustą, ciulimem, sałatkami, chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, a także pysznymi domowymi ciastami. W trakcie imprezy nie zabrakło również pieczonej kiełbaski z grilla popijanej smakowitym żurkiem.

24.09.2007

Informacja


dotycząca wyników przetargu nieograniczonego na wymianę stolarki okiennej w budynku szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Bogumiłku.
Czytaj dalej...
Przetarg nieograniczony na:


wymianę stolarki okiennej w budynku szkoły


Pliki do pobrania:


Ogłoszenie
Specyfikacja Istotnych Warunków
Załącznik graficzny

© 2006 SOSW w Bogumiłku